Zrób to sam!

Wiosna i lato to idealne pory roku, aby spróbować samodzielnie przeprowadzić renowację mebli lub samemu zrobić dekoracje do domu. Ciepłe dni dodają nam energii i impulsu do zmian, a nowa aranżacja przestrzeni w mieszkaniu wcale nie musi być trudna i kosztowna. Tym bardziej, że rękodzieło może okazać się brudzącym zajęciem, a ładna pogoda sprzyja wykonywaniu prac na balkonie, tarasie, czy też w ogrodzie. Poniżej kilka przykładów na DO IT YOURSELF z wykorzystaniem najbardziej popularnych materiałów w ostatnim czasie 😉

PALETY

Palety szybko zadomowiły się w naszych wnętrzach, zyskując przeróżne funkcjonalności i kolory. Na początku przeważnie jako meble ogrodowe w postaci stolików i siedzeń. Teraz obecne już nawet w postaci łóżek, półek na kwiatki, książki czy szafki.

Źródło: homebook.pl
Źródło: pinterest.com
Źródło: pinterest.com

 

Źródło: urzadzamy.pl

SKRZYNKI

Alternatywą palet mogą być drewniane skrzynki, np. na jabłka. Pomalowane, ozdobione czy obszyte materiałem, świetnie sprawdzają się jako półki, stoliki, siedziska i pojemniki.

Źródło: aranzujemy.pl
Źródło: varemerke.ifo
Źródło: mintyinspirations.pl

DREWNO

Drewno to bardzo wdzięczny materiał, który możemy wykorzystać w naszych wnętrzach na wiele sposobów. Wystarczy uruchomić wyobraźnię! Oprócz palet i skrzynek, świetnie sprawdzają się różnego rodzaju deski, sklejki, gałęzie.

Źródło: aawsvh.org
Źródło: dompelenpomyslow.pl
Źródło: pinterest.com
Źródło: pinterest.com

DRABINA

Drabina jest coraz częściej wykorzystywana we wnętrzach nie tylko jako przyrząd pomagający nam dosiegnąc czegoś wysoko. Podobnie jak palety, staje się coraz chętniej wykorzystywana w dekoracjach i meblach.

Źródło: najsdizajn.pl
Źródło: bluedoor.eu
Źródło: designyourlife.pl
Źródło: oldnewstyle.com

PNIE

Pozostając w temacie drewna, ciekawym zastosowaniem są pnie, szczególnie w formie stolików i siedzisk.

Źródło: e-ogrody.pl
Źródło: hityikity.pl
Źródło: polki.pl
Źródło: rustykalni.com
Źródło: rustykalni.com

 

Źródło: topdreamer.com

SŁOIKI

Za indealny świecznik lub żyrandol mogą służyć słoiki! Sprawdzają się również świetnie jako przybornik na długopisy, pędzle do makijażu, wazon na kwiaty. Przyozdobione słoiki, w których trzymamy przyprawy, makaron, mąkę czy kawę, mogą nadać naszej kuchni wyjątkowego stylu i charakteru. Tym bardziej, że przerobienie słoików nie wymaga zbyt dużo czasu. Wystarczy sam sznurek, żeby nadać mu odpowiedniej stylizacji.

Źródło: designyourlife.pl
Źródło: ci-design.blog.com.pl
Źródło: ci-design.blog.com.pl
Źródło: urzadzamy.pl
Źródło: pinterest.com
Źródło: polki.pl

METALOWE PUSZKI

Jako pojemniki można wykorzystać również puszki. Farby, kolorowe papiery, sznurki, wstążki i koronki – to tylko niektóre z materiałów, którymi możemy ozdobić puszki.

Źrówdło: pomyslowi.net
Źródło: myinspirations.pl

 

Źrodło: uhkgallery.inspiracje.blogspot.com
Źródło: zrobiszsam.pl
Źródło: zszywka.pl

SZNUREK

Za pomocą sznurka można zrobić wiele ciekawych dekoracji lub przyozdobić rzeczy, które ostatecznie ze sznurkiem będą tworzyć stylowe meble. Do sznurka można dodać pamiątki z wakacji i stworzyć oryginalny styl marynistyczny.

Źródło: 12thblog.com
Źródło: doityourself.com
Źródło: leandra-myhomeideas.blogspot.com