Ultra Violet – kolor 2018

Amerykański Instytut Pantone, ekspert i trendsetter w dziedzinie kolorów, ogłosił kolor roku 2018 – Ultra Violet (18-3838)! Ten odcień fioletu będzie nadawał ton przez cały kolejny rok w modzie i designie, również w branży wnętrzarskiej.

Nie wszystkim taki kolor przypadnie do gustu, tym bardziej, że w naszych polskich domach królują odcienie szarości, beżu i biel. Niestety nadal bronimy się przed kolorem. W jaki sposób wykorzystać ultrafioletowy, aby mieć modne wnętrze, ale żeby kolor nas nie przytłaczał i nie był nachalny?

Fiolet idealnie pasuje do wnętrz w stylu glamour. Kolor na ścianie, sofa, fotel, podnóżek, obraz, poduszki lub inny dodatek ultrafioletu zaakcentuje oryginalność naszego wnętrza. Podobny zabieg można zastosować w surowych, industrialnych pomieszczeniach. Fioletowy mebel na tle betonowej ściany od razu odmienia wygląd całego pokoju. Możemy go śmiało zaprosić również do klimatycznej sypialni. W zestawieniu z ciemnymi kolorami i odpowiednio dobranym oświetleniem potęguje niesamowitą romantyczną atmosferę.

Z jakimi kolorami można zestawić kolor 2018? Oliwkowa zieleń, odcienie szarości i beżu, czerń, kawa z mlekiem, brudny róż. Poniżej podpowiedź – paleta kolorów i przykładowe aranżacje z użyciem Ultra Violet.

 

collageblog.pl

 

collageblog.pl

 

dobrzemieszkaj.pl

 

deluxe.trojmiasto.pl

 

czasnawnetrze.pl

 

snap361.com

 

blog.gackowska.pl

 

ilikedesign.com.pl

 

dobrzemieszkaj.pl