Sztuka w naszych wnętrzach

Nasz salon z aneksem kuchennym nabiera kształtów. Jeszcze jedna szafka, kilka drobiazgów i będzie prawie skończony. Prawie, bo urządzanie wnętrza tak naprawdę nigdy się nie kończy. Nasze mieszkanie i jego wystrój powinno ewaluować zgodnie z naszymi potrzebami, nastrojami, porami roku. Naturalne jest, że cały czas dodajemy w nim rzeczy zgodne z aktualnymi trendami, osobiste pamiątki przywiezione z wakacji, przedmioty przywołujące sentymentalne wspomnienia. Dzięki nim nasz dom ma duszę i staje się nieoderwalnym elementem naszego życia.

Długo zastanawiałam się co zrobić z kawałkiem ściany pomiędzy aneksem kuchennym a narożnikiem. Kuchnię od strefy salonowej wyraźnie oddziela duży stół, który stoi właśnie przy tej ścianie. Zakończylam moje poszukiwania, gdy trafiłam na twórczość australijskiej artystki Belyndy Henry. Urzekły mnie jej obrazy przedstawiające krajobrazy za pomocą prostych figur, a moje serce skradły pastelowe kolory. Od razu wiedziałam, że jeden z jej obrazów będzie idealnie pasował do moich wnętrz.

O tym, jak bardzo potrzebne są dodatki w naszych mieszkaniach, pisałam już wcześniej. Do nich zaliczają się działa sztuki, tak ważne w naszych domach. Nie muszą to być kosztowne obrazy i rzeźby znanych artystów. Czasami wystarczy piękna reprodukcja, dobra grafika lub pamiątka z wakacji. Warto poszukać galerii wystawiających dzieła młodych polskich artystów, w których możemy znaleźć przepiękne obrazy w atrakcyjnych cenach, np. GALLERY STORE. Czasami wystarczy mieć dobrej jakości grafikę obrazu, który nam się podoba, wydrukować i oprawić w antyramę lub nadrukować na płótnie. Warto też zastanowić się, czy nie mamy wśród rodziny, przyjaciół, znajomych kogoś, kto ma zdolności artystyczne.

Wiem, że w modzie mamy obecnie stonowane kolory, minimalizm i białe ściany, ale kilka małych lub jeden duży akcent może uczynić z naszych przestrzeni bardziej przytulne i bliskie naszemu sercu wnętrze.

projektmojewnetrze.pl

 

arttexture.bazarek.pl

 

centralparkursynow.pl

 

deccoria.pl

 

elle.pl

 

kobietawielepiej.pl

 

lazienka.pl

 

loungemagazyn.pl

 

morizon.pl