Odmień swoje meble

Gdy nasze wnętrza wymagają zmiany, często chcemy je odświeżyć, niekoniecznie przy dużym nakładzie finansowym. Marzymy o nowych meblach, ale jednocześnie nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy, bo te obecne są jeszcze dobre, więc zastanawiamy się jak je odnowić. Czasami wystarczy je przemalować, dodać element dekoracyjny, zmienić obicie, albo wymienić taki szczegół, jak uchwyty. I to właśnie ten szczegół i prostota zabiegu zainspirowała mnie do podzielenia się z Wami sposobem na odrestaurowanie mebla i podkreślenia jego wyjątkowości.

Jednym ze sklepów, który udowadnia jak bardzo zwykłe i niezwykłe uchwyty mogą odmienić nasze meble i wnętrza, jest sklep Regałka. Podaję go za przykład, ponieważ tutaj znalazłam oryginalne uchwyty ceramiczne do wyjątkowego mebla mojej mamy. Stary odnowiony regał jest idealnym przykładem tego, jak w prosty i mało kosztowny sposób można odnowić meble, które już mamy, a nawet te znalezione na śmietniku czy pchlim targu.

Kuchenny regał został wyczyszczony ze starej farby, a naturalny kolor drewna podkreślony przez odpowiednio dobraną lakierobejcę. Wszystkie szybki udało się zachować w oryginale. Po odnowieniu mebel zyskał drugie życie, ale mimo swej cudowności brakowało nam TEGO CZEGOŚ. I tak kompletnego i wyjątkowego wyglądu nadały mu gałki ceramiczne dopasowane do stylu i dodatkowych w kuchni, w której stanął.

Osoby, które chcą wiedzieć, jak w szybki i profesjonalny sposób samemu odrestaurować drewniane meble, zapraszam do starszego wpisu tutaj.

 

Fot. Milena Lisikiewicz

 

Fot. Milena Lisikiewicz

 

Fot. Milena Lisikiewicz

 

Fot. Milena Lisikiewicz

 

Fot. Milena Lisikiewicz

 

Fot. Milena Lisikiewicz

 

Fot. Milena Lisikiewicz

 

Fot. Milena Lisikiewicz