Drewniane blaty i ich użytkowanie

Drewniane blaty w kuchni i łazience pasują do niemal każdego stylu. Nadają ciepła i oryginalności każdemu wnętrzu. Drewno jest też wymagającym materiałem. Woda i gorące naczynia mogą źle wpłynąć na ich wygląd. Każdy, kto zdecydował się na drewniane blaty, powinien zapamiętać kilka zasad dotyczących ich użytkowania i regularnie o nie dbać.

1. Wybierz drewno olejowane. Olej nie wchodzi w tak szybką reakcję z wodą jak niektóre lakiery. Olejowane drewno wytrzesz do sucha i nie będzie plamy, lakier może się odbarwić.

2. Najlepszy dąb. Inne odmiany są bardziej miękkie. Dębowy blat jest najdroższy, ale jak już decydujemy się na drewno, to warto zainwestować trochę więcej.

3. Regularnie odświeżaj drewno. Olejowany blat trzeba raz na pół roku olejować ponownie. Olej dostępny jest w każdym sklepie z materiałami budowlano-wykończeniowymi. Wystarczy rozprowadzić go pędzlem tak jak lakier i odczekać 24h. Wygląd baltu sam nam będzie o tym przypominał.

4. Wyćwicz codzienne nawyki. Do utrzymania drewnianych blatów wystarczy nauczyć się, że wyciera się je na bieżąco, nie kładzie brudnych sztućców, nie stawia gorących rzeczy, nie kroi się na nich bezpośrednio nożem, nie kładzie wacików nasączonych zmywaczem do paznokci.

5. Używaj do pielęgnacji specjalnie przeznaczonych do drewna preparatów.

 

projektmojewnetrze.pl

 

projektmojewnetrze.pl

 

designyourhomepl.blogspot.com

 

inspirujacakuchnia.pl

 

grupainterio.pl

 

domzpomyslem.pl
domzpomyslem.pl

 

ladnydom.pl

 

fawre.pl