Dodatki – dusza naszych wnętrz

Jestem zwolenniczką monochromatycznych wnętrz z kolorowymi akcentami. Wbrew pozorom, dodatki odgrywają bardzo dużą rolę w pomieszczeniu. Nadają mu klasę, charakter i duszę. Lubię jasne kolory, bo dają przestrzeń i świeżość, w której dobrze się czuję. Biel, szarości i beże powodują u mnie dobre samopoczucie, ale potrzebuję do tego kolorowych wstawek, które sprawiają, że pomieszczenie nie jest mdłe. Wtedy korzystam z pastelowych dodatków, które są przyjemne i rozświetlają jednostajne pomieszczenia.

Co może być takim akcentem? To zależy od naszej wyobraźni 🙂 Kolorowa podłoga w mieszkaniu z białymi ścianami, żyrandole lub lampy podłogowe, kanapa lub jeden fotel, krzesła do stołu w jadalni, dywan z poduszkami na sofie, uchwyty w szafie, drzwi wewnętrzne, zasłony. A czasami wystarczy, żeby był to wazon na kwiaty, patera na owoce, świece, rama lustra.

Bywa tak, że spotykamy na swej drodze meble lub dodatki w ogóle nie pasujące do naszych wnętrz, ale przyciągające naszą uwagę i mówiące “musisz mnie mieć!”. Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, co zrobić z wnętrzem, żeby dopasować je właśnie do tej jednej rzeczy. Kilka zmian i może się okazać, że ten zupełnie niepasujący dla nas przedmiot, staje się idealnym dodatkiem nadającym charakter całemu domowi.

lovingit.pl

 

najlepszedomy.pl

 

urzadzamy.pl

 

planetaswiatla.pl

 

panidyrektor.pl

 

neomedia.info

 

jagodowykot.pl

 

urzadzamy.pl

 

arch.blox.pl